Witaj Grzegorz! Jak przebiegają prace nad nową płytą?
 
Witaj!
Walczymy
Postanowiliśmy zrobic material klasyczny hard&heavy. Nie chcemy niczego odkrywac. W tej dziedzinie sztuki odkryto już wszystkie zakamarki. My chcemy się cieszyc nasza tworczaoscia. To ma być dla nas przyjemnosc a nie olimpiada.
 
Niedawno mieliście sesję demo w poznańskim studio K&K z Wiesławem Wolnikiem – ile utworów nagraliście i na ile ich brzmienie będzie reprezentatywne dla nowego materiału?
 
Tak, weszliśmy do studia gdyz otrzymalismy oferte zrobienia klipu. Nagraliśmy dwa utwory Nie chciałem (bo nie widzieliśmy większego sensu) robienia klipu do jakiegos kawalka z plyty która już się ukazala. Weszliśmy wiec i nagraliśmy zupełnie nowe kawalki a do tego mogliśmy sprawdzic jak wyjda takie aranzacje.
 
Czy nowy album też będziecie nagrywać właśnie tam?
 
Być może.
 
Kto będzie producentem tego materiału?
 
Producentem w sensie dosłownym jak zawsze będę ja, choc wyglada na to ze sami wyprodukujemy plyte jako CETI.
 
Już od jakiegoś czasu zapowiadałeś powrót do klasycznego brzmienia i heavy metalu. Czy fakt, że Mucek ma nowe, potężnie brzmiące bębny był tą przysłowiową kropką nad i ? 
 
Nie:)
Bębny sa efektem dobrego okresu dla CETI. Zarobiliśmy wiec Mucek zamówił i kupil. Ten akurat zestaw i model to potworne pieniadze. Sa wyprodukowane wg projektu Mucka. Zestaw z pewnością będzie utrapieniem dla akustykow. A faktem tez jest ze ten zakup – jak powiedziałeś – swietnie brzmiacy idealnie wpasowal się w to co chcemy robic.
 
Jakie są szanse na to, że roboczy tytuł płyty - "Ghost Of The Universe"  będzie tym ostatecznym?
 
90%:)
 
Ile utworów planujecie zamieścić na tym albumie i na jakim etapie się w tej chwili znajdujecie, to znaczy, ile macie już gotowych utworów?
 
Postanowiliśmy nie robic plyty „tasiemca”. Po 50 min sluchania percepcja spada i plyta wydaje się nudna. Chcemy zrobic duzo piosenek a wybrac  gora 50 min materialu, który wg nas spełni swoje zadanie. Kiedys plyty analogowe miescili 40-45 min materialu i było ok., teraz trzeba do tego wrócić.
 
Premiera płyty za jakiś czas, ale już zaczynacie ją promować  - niedawno powstał teledysk do utworu "Anywhere"…
 
Tak…
 
To wspólna kompozycja – twoja i Tomasza Staszczyka z zespołu Staszczyk, z którym współpracowałeś. Zamierzasz wykorzystać więcej tekstów Tomka?
 
Stanowczo tak. To niezwykle sympatyczny człowiek i bardzo dobrze nam się razem pracuje. 
 
Realizacją teledysku zajął się Dominik Czech z TVN. Jak oceniasz efekt końcowy?
 
Moim zdaniem jest bardzo fajnie. Ja przyznam ze wogole nie lubie teledyskow. Mam do nich tym bardziej awers gdyz polskie media nie prezentuja takowych w TV, szkoda wiec kasy. Tu sytuacja była nieco inna. 
 
Jednak mimo prac nad nowym materiałem nie zarzuciliście koncertów. Pomówmy o dwóch wyjątkowych imprezach, które czekają nas w październiku.
Pierwsza to hołd dla Ronniego Jamesa Dio, 10 X…
 
Tak, otrzymaliśmy  takie zaproszenie z Bartim podczas gdy przygotowywaliśmy się do koncertu w Nowym Stawie. Na pewno będzie bardzo fajnie. Uwielbiam glos i twórczość DIO.
 
Śpiewałeś już wcześniej jego utwory, na płytach („Neon Knights”) czy live („Heaven And Hell”). Jakie utwory wybrałeś tym razem?
 
TeŻ „Neon Knight” i „Mob RuleZ”
 
Ponoć w czasie tego występu ma ci towarzyszyć Barti Sadura, kto ma jeszcze wystąpić?
 
Tak, z Bartim bardzo lubimy razem występować. Gramy tez wspolnie recitale akustyczne. Bardzo dobrze czuje się w jedgo towarzystwie:)
 
Jednak 31 X czeka nas w Poznaniu wydarzenie znacznie większego kalibru – specjalny koncert CETI w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki z okazji 100lecia jego istnienia…
 
Oj taaaak, To będzie jazda:) Jako ze bardzo związany jestem ze swoim miastem pomyślałem aby zrobic to z Orkiestra naszej szkoly muzycznej. Bardzo się ciesze ze to może być zrealizowane:)
To mój i Marihuany uklon w strone naszych profesorow i tej wspanialej placowki.
 
Ponoć przygotowano specjalną niespodziankę, jeśli chodzi o ceny biletów ? :)
 
Tak:DD 1 zl:))))
 
Co zaprezentujecie tego wieczoru na scenie – program znany z kilku wcześniejszych wykonań „Akordów słów”, czy też planujecie zmiany w setliście?
 
Głównym programem będzie to co do tej pory. Jednak będzie tez cos dodatkowego. Oprocz dodatkowych kawałków na scenie pojawia się goscie. Będzie fantastycznie;0
 
I podstawowe pytanie – z jaką orkiestrą zagracie i pod czyją dyrekcją – Adama Klocka, czy innego dyrygenta?
 
Jak mowilem wczesniej jako ze to koncert charytatywny postanowiolem aby zrobic to z Orkiestra Szkoly Muzycznej im F. Chopina w Poznaniu pod dyr. Wieslawa Bednarka. Partytury wspaniałomyślnie udostępnił nam Adam Klocek i dzieki jego uprzejmości możemy ostro pracowac.
 
Przygotowujecie się jakoś specjalnie do tego występu, czy też, mając już doświadczenie w tej materii, nie odczuwacie wielkiej tremy?
 
Trema jest zawsze. Ten kto nie ma tremy jest skończony bo popada w rutyne. Oczywiście ze nie jest to ta sama trema co za pierwszym razem, ale zawsze cos tak w brzuchu świruje:)
 
W takim razie nie zabieram ci więcej czasu – dziękuję za rozmowę, może zobaczymy się 31 X w Poznaniu!
 
Bardzo się cieszę i zapraszam:)
 
Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk
DO GÓRY