Ten koncert miał pecha od samego rana.
 
Na dwie godziny przed próbą zerwała się wichura, która raz dwa zmieniła się w trąbę powietrzną, niczym kadr z filmu TWISTER:/
Zniszczeniu uległa rampa zadaszenia sceny, został ranny człowiek z obsługi (trafił do szpitala)
Następnie nastąpiła poważna awaria prądu na godzinę przed koncertem CETI.
Koncert prawie by się nie odbył, jednak masa ludzi która dotarła specjalnie na koncert zespołu CETI ( widać i słychać było to od pierwszych dźwięków) spowodował, że mimo iż nie było zadaszenia , zespół zdecydował się wystąpić - niestety, już na początku koncertu zaczęło kropić (starano się uratować sytuację stawiając na scenie parasole z ogródków piwnych) po trzecim kawałku zespół ze względów bezpieczeństwa zdecydował o przerwaniu koncertu i odczekaniu na zabezpieczenie sceny. Grzegorz zapowiedział, że jeśli uda się coś zorganizować i zaradzić, to zespół wróci za chwile. Niestety bez ustaleń z managementem zespołu ostatecznie zdecydowano przerwać imprezę. Tym samym ostatecznie zamykając temat dalszej zabawy.
Wiemy już, że koncert zostanie w ramach rekompensaty powtórzony pod koniec sierpnia lub na początku października 2010 w miejscowym kinie.
Jest nam strasznie przykro z powodu przerwania koncertu, ale ze względu na zagrożenie życia muzyków (porażenie prądem, uszkodzenie sprzętu) zespół musiał podjąć taką właśnie decyzję.
Jednocześnie bardzo dziękujemy setkom fanów, którzy nawet z Jarocina i innych miejscowości dotarli do Krzyża na koncert CETI oraz za wspaniałą, przyjazną i typowo koncertową  atmosferę. I dziękujemy wszystkim, którzy próbowali  ratować tę imprezę .
 
DO GÓRY